Fakty

Łatwo się nauczyć panowania, trudniej rządzenia.
Johann Wolfgang Goethe
 
 

Praca radnego w samorządzie to nie indywidualny popis, to nie miejsce na partykularne i jednostkowe interesy, to nie powód do autokreacji i autopromocji. Samorządność wymaga kolektywnej, zespołowej pracy, godzenia rożnych opinii, priorytetów, ustępstw na rzecz celów ważniejszych, choć być może mniej efektownych i budzących kontrowersje. Rządzenie jest sztuką dokonywania wyborów, często trudnych, frustrujących i daleko odbiegających od własnych oczekiwań i potrzeb.

 

Mimo tego, że praca ta nie jest, jak mogłoby się wielu osobom wydawać, łatwa i przyjemna  z racji służenia lokalnej społeczności dała mi wiele satysfakcji. Wśród decyzji podjętych przez 7 lat samorządowej aktywności w Siedlcach, a więc w czasie, gdy sprawowałem mandat radnego szczególnie podkreślić chcę te, których inicjatywa lub ich wsparcie było moim udziałem.

  • Rozbudowa ulicy Piaski Zamiejskie i wspólnie z gminą Siedlce doprowadzeni tej drogi do Strzały.
  • Modernizacja skrzyżowania ul. J. Piłsudskiego i Armii Krajowej, która była pierwszym etapem przebudowy całego traktu komunikacyjnego do skrzyżowania ul. Sokołowskiej i ul. W. Jagiełły.
  • Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Monte Casino i Mazurskiej.
  • Odebranie spod administracji MKS Pogoń Siedlce obiektów sportowych oraz powołanie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach celem unowocześnienia i sprawniejszego zarządzania obiektami.
  • Budowa centrum sportowo – rekreacyjnego na siedleckich błoniach, co pozwoli przeznaczyć teren starego stadionu przy ul. Sportowej pod budowę centrum handlowego z prawdziwego znaczenia, zaś zyski ze sprzedaży działki mogą pozwolić na budowę tak oczekiwanego przez siedlczan aquaparku.
  • Zamknięcie starej części siedleckiego parku celem utworzenia parku jordanowskiego z bezpiecznymi alejkami spacerowymi, ścieżkami zdrowia i ścieżkami rowerowymi.
  • Inicjatywa budowy, a następnie rozbudowy lodowiska, a w niedalekiej przyszłości również jego zadaszenie.
  • Zwiększenie udziału środków z Miejskiego Programu Profilaktyki na zajęcia fizyczne w szkołach poprzez powierzenie Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu organizacji tych zajęć.
  • Inicjatywa budowy Młodzieżowego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. ks. J. Popiełuszki, z boiskiem Orlik (już funkcjonującym) a w przyszłości także z wielofunkcyjną halą sportową.
  • Wspieranie działań mających na celu pozyskanie środków na kolejne boiska sportowe przy SP 7 i Gimnazjum nr 4. Budowa tych obiektów planowana jest niebawem.
  • Lobbowanie na rzecz pozyskania środków na remont i modernizacje dróg gminnych i powiatowych, a także obiektów kultury. Efektem w ostatnim czasie jest pozyskanie przez miasto Siedlce ponad 40 mln zł.